2020-09-26 spektakl "Rubinowe gody"

DATA – sobota, 23 listopada, godz. 18.00

MIEJSCE – Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2

WSTĘP – datek do puszki w ramach zbiórki publicznej na rzecz budowy pomnika nagrobnego dla Roberta Mycy Kowalskiego; datki można składać od środy, 30 października.
MIEJSCA ZBIÓRKI:
- Inowrocław - Kujawskie Centrum Kultury, ul. Kilińskiego 16,
- Gniewkowo - FH "Bajka", ul. Dworcowa 1A.

Honorowy Patronat nad koncertem objął Prezydent Inowrocławia.

Organizatorzy koncertu:
- Społeczny Komitet Organizacyjny Koncertu Pamięci Mycy,
- Miasto Inowrocław,
- Kujawskie Centrum Kultury.

Organizator zbiórki:
Bezinteresowne Zrzeszenie Inicjatyw Kreatywnych "BZIK", Chrząstowo 52, 88-140 Gniewkowo. Zbiórka zarejestrowana w MSWiA pod nr 2019/4870/OR.

 

plakat

 

    23 listopada 2019 roku (sobota) w Inowrocławiu odbędzie się koncert „Pamięci Roberta Mycy Kowalskiego”. Przyjaciele zmarłego w czerwcu Artysty zagrają, by przypomnieć Jego twórczość. Będzie też zbiórka na rzecz budowy pomnika nagrobnego dla Roberta.
    Popularny i niezwykle lubiany wokalista Robert Myca Kowalski zmarł 28 czerwca 2019 roku. Pozostali muzycy reaktywowanej kilka miesięcy wcześniej grupy YA, podjęli decyzję o zorganizowaniu wyjątkowego koncertu.

    - „Gramy dla Niego. Przez lata dzielił się ze wszystkimi swoim talentem i dobrym sercem. Odszedł... Chcemy Mu podziękować za to, że był wśród nas. Na koncercie 23 listopada zagramy piosenki, które stworzył – od tych pierwszych do najnowszych” – mówią muzycy grupy YA.

    Na scenie pojawią się niemal wszyscy grający przez lata w zespole YA, będą też zaproszeni goście i przyjaciele ze sceny.

    Koncert będzie też przyczynkiem do budowy pomnika nagrobnego Roberta. Bezinteresowne Zrzeszenie Inicjatyw Kreatywnych BZIK zorganizowało zbiórkę publiczną na rzecz tej właśnie idei. Każdy, kto będzie chciał wybrać się na koncert, poproszony zostanie o datek do skarbonki w intencji budowy pomnika. W związku z ograniczoną ilością miejsc w Teatrze, podziękowaniem za datek będzie numerowane zaproszenie na koncert. Każda zebrana w ten sposób złotówka zasili konto budowy pomnika Roberta.

    - „Zostały po Nim piękne piosenki. Podziękujemy Mu za nie w taki właśnie sposób” – podsumowują członkowie komitetu organizacyjnego koncertu.

 

 

Aktualizacje dotyczące koncertu dostępne pod wydarzeniem
https://www.facebook.com/events/559884911469043 

oraz na profilu grupy YA
https://www.facebook.com/YArockband/